noscript-img
wstecz
kontakt
facebook
kontakt
BIP
logowanie

Akademia Bezpiecznego Puchatka
Artykuł zmodyfikowany dn. 30.01.2023 r. | autor: Admin

Klubu Bezpiecznego PuchatkaW listopadzie i w grudniu 2022 r. uczniowie klasy I realizowali program edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Celem akcji jest pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności – na drodze, w domu, w szkole, w Internecie i w relacjach z rówieśnikami. Korzystając z różnorodnych materiałów / filmy, karty pracy, prezentacje/ dzieci uczyły się podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Po przeprowadzonych zajęciach wszyscy z powodzeniem przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa. Szkoła otrzymała specjalny Certyfikat potwierdzający uczestnictwo w Akademii Bezpiecznego Puchatka, a uczniowie otrzymali dyplomy.
Wraz z początkiem września uczniowie klasy I rozpoczynając swoją szkolną przygodę przystąpili do "Klubu Bezpiecznego Puchatka". Jest to program edukacyjny, który uczy pierwszoklasistów, jak być bezpiecznym w szkole i na wycieczce, na drodze, w domu i w Internecie.
rok szkolny 2019/20 - zobacz certyfikat
Akademia Bezpiecznego Puchatka


W klasie I realizowany jest program „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.
Jest to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest poprawienie bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Program dostarcza dzieciom niezbędnej wiedzy o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu, w czasie zabawy i korzystania z Internetu. Dodatkowo rozwija kreatywność uczniów.

rok szkolny 2018/19 - zobacz certyfikat


ZASADY PROGRAMU:

1. Program skierowany jest do klas I szkół podstawowych.

2. Szkoły mogą zgłaszać się do programu, wypełniając formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie internetowej lub podczas rozmowy telefonicznej z przedstawicielem Organizatora.

3. W zgłoszeniu konieczne jest podanie przez przedstawicieli szkoły nazwiska nauczyciela koordynującego oraz ilości dzieci, które będą uczestniczyć w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa.

4. Do zgłoszonej do programu szkoły drogą elektroniczną wysyłany jest komplet materiałów edukacyjne zawierających:

– nowe materiały merytoryczne dla nauczycieli wraz ze scenariuszami lekcyjnymi,

– pomoce dydaktyczne dla nauczycieli,

– filmy i infografiki,

– karty pracy dla uczniów – do skserowania przez nauczyciela,

– prezentację dla rodziców.

5. Nauczyciele klas I szkół podstawowych realizują program poprzez przeprowadzanie zajęć związanych z bezpieczeństwem na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych.

6. Po przeprowadzeniu zajęć dzieci weryfikują swoją wiedzę zdobytą podczas specjalnych zajęć Akademii rozwiązując na stronie programu Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa.

7. Po realizacji zajęć i Testu Bezpieczeństwa nauczyciel koordynujący uzupełnia Ankietę Podsumowującą Program. Jest to podstawą do otrzymania Certyfikatu dla szkoły potwierdzającego udział szkoły w Programie oraz Dyplomu dla uczniów.